Seriale kryminalne na faktach na Netflixie na czas kwarantanny

Każdy miłośnik kryminałów z pewnością lubi także historie oparte na faktach. Dziś kilka propozycji takich seriali, które są do obejrzenia na Netflixie. Idealnie na czas koronawirusowej kwarantanny.

Seriale kryminalne na faktach na Netflixie na czas kwarantanny

American Crime Story: Sprawa O. J. Simpsona

American Crime Story to serial w konwencji antologii, czyli każdy sezon jest całkowicie odrębną historią. Podobnie wygląda American Horror Story i Konflikt. Dla tego typu seriali charakterystyczne jest to, że każdy sezon nosi własny tytuł.

Pierwszy sezon American Crime Story skupia się na sprawie morderstwa byłej żony słynnego amerykańskiego futbolisty Orenthala Jamesa Simpsona (Cuba Gooding Jr). W czerwcu 1994 roku Nicole Brown zostaje znaleziona martwa w swoim domu. W pobliżu znajduje się także ciało jej przyjaciela, Rona Goldmana. Podejrzenia szybko padają na O. J. Simpsona.

Rozpoczyna się proces, który ciągnie się miesiącami, a prawnicy próbują wszystkich możliwych sposobów, aby skazać lub uniewinnić gwiazdę futbolu.

American Crime Story. Sprawa O. J. Simpsona

Do doskonały serial ze świetnie dobranymi aktorami. Jeśli lubisz denerwować się na niesprawiedliwość i kombinowanie, to jest to idealny serial dla ciebie.


Mindhunter

Holden Ford (Jonathan Groff), zainspirowany wykładem kolegi z FBI, postanawia zgłębić temat psychologii morderców, którzy popełniają zbrodnie bez jawnego motywu. Podczas prowadzonych szkoleń wyjazdowych odwiedza wraz partnerem Billem (Holt McCallany) skazanych za wielokrotne zbrodnie, przeprowadzając z nimi wywiady. Do zespołu dołącza także Wendy Carr (Anna Torv).

Nie jest to jednak serial wyłącznie o początkach analizy psychologicznej seryjnych morderców, ale także o kłodach, jakie trafiały pod nogi agentów w latach 70. To serial o innowacyjności i problemach związanych z wprowadzaniem pomysłów w życie.

Mindhunter, czyli anatomia umysłu mordercy

 

Mindhunter nie jest historią 1:1 opartą na faktach. Natomiast przybliża historię początków psychologii kryminalnej i klasyfikacji morderców wielokrotnych. Przy okazji ma świetny mroczny klimat.


Manhunt: UNABOMBER

Jim Fitzgerald (Sam Worthington) nie może zbyt długo cieszyć się czasem spędzonym z rodziną, gdyż tuż po skończeniu wieloletniego szkolenia zostaje wezwany przez FBI do pomocy przy uzupełnieniu profilu psychologicznego UNABOMBERA. Na miejscu napotyka ścianę w postaci bardziej doświadczonych agentów i zawsze lepiej wiedzącego szefa. Śledztwo nie posuwa się naprzód, a Fitz nie dostaje realnej możliwości dołożenia się do sprawy. Mimo nieszablonowych pomysłów i wnikliwej pracy pozostaje w cieniu, aż nie pojawia się małe okienko w postaci analizy lingwistycznej.

Manhunt unabomber

Serial ten ma swoje dobre i złe strony, ale chyba całkiem dobrze przedstawia śledztwo w sprawie UNABOMBERA i przeszkody, jakie śledczy napotkali po drodze.


Masz ochotę na któryś z tych seriali?

A może polecasz jakąś inną podobną produkcję dostępną na Netflixie?

Podziel się w komentarzu i pomóż innym przetrwać kwarantannę z dobrym serialem.

FacebooktwitterpinterestlinkedinmailFacebooktwitterpinterestlinkedinmail