seriale do obejrzenia
Jako serialomaniaczka w zaawansowanym stadium obmyślam czasem, co takiego chciałabym obejrzeć. A ponieważ moja lista seriali „do obejrzenia – koniecznie” ostatnio mocno się wydłużyła, podzielę się najbardziej pożądanymi tasiemcami, które zostały mi polecone albo przykuły moją uwagę. Przed wami moje trzy seriale do obejrzenia!

SERIALE DO OBEJRZENIA

Mr. Robot

O Mr. Robot słyszałam z różnych źródeł. Pełno tego na blogach, a nawet mój kuzyn szczerze polecał, niemal zdradzając mi elementy fabuły. Przerwałam mu, bo trochę znam się na serialach. Chyba.
Serialomaniactwo zaawansowane, czyli fragment długiej listy seriali do obejrzenia
To, co sprawia, że chcę obejrzeć Mr. Robot, to przede wszystkim wizerunek głównego bohatera. Jego ponura twarz i zniechęcenie dają mi poczucie, że moje życie stanie się bardziej kolorowe. Jednak czyjś smutek może cieszyć. Albo zdołować mnie jeszcze bardziej.
Fabuła serialu, opisana na Filmwebie, nie zdradza zbyt wiele. Z tego, co mi wiadomo, to główny bohater jest hakerem o dwóch twarzach. I tyle wystarcza mi, żeby zainteresować się serialem.
Moją opinię o serialu przeczytasz we wpisie MR ROBOT, CZYLI SERIAL, KTÓRY DAŁ MI WIĘCEJ, NIŻ OCZEKIWAŁAM.

12 małp

Bo nie jedna, nie dwie, ale aż dwanaście.
Serialomaniactwo zaawansowane, czyli fragment długiej listy seriali do obejrzenia
Z naczelnymi jestem związana, sama jestem w pewnym sensie redaktorem naczelnym (i jedynym) mojego bloga. A! Zapomniałam, że jestem Małpą. W tym przypadku do obejrzenia zachęca mnie przede wszystkim tytuł, a niby nie ocenia się książki po okładce.
Zgodnie z opisem serialu na Filmweb, mężczyzna cofa się w czasie i próbuje odnaleźć źródło epidemii, która zdziesiątkowała ludzkość. Brzmi ciekawie. Jest też film o tym samym tytule, ale wolę dłuższe formy. A ponoć rozmiar nie ma znaczenia.
Moją opinię o serialu przeczytasz we wpisie: 12 MAŁP, CZYLI ZABAWA W NAPRAWIANIE ŚWIATA.

Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently’ego

Serial o tak złożonym tytule wylądował na mojej liście po części również ze względu na tytuł. Bo trudno przejść koło niego przejść obojętnie.
Serialomaniactwo zaawansowane, czyli fragment długiej listy seriali do obejrzenia
Koncepcja rozwiązywania zagadek kryminalnych metodami holistycznymi brzmi niezwykle podniecająco w czasach, gdy seriale serwują nam przede wszystkim logiczne myślenie, dowody, krojenie korpusów.
Z całą pewnością ocena skuteczności śledztwa opartego wyłącznie na odczuciach i własnym żołądku zostanie przeze mnie wystawiona dopiero po obejrzeniu serialu. Ale nie mogę doczekać się na tę dawkę absurdu. Tym bardziej, że to wizualnie ładny serial.
I widzę, że jest też książka. Już zacieram rączki!

Nie są to oczywiście wszystkie seriale, które chcę obejrzeć, ale tym razem podzieliłam się nieco nowszymi, ale nie najnowszymi pozycjami. Może niedługo pojawi się kolejne zestawienie. W końcu seriale do obejrzenia to worek bez dna!
A jakie seriale ty chcesz obejrzeć w najbliższym czasie? Coś nowego? Coś starszego?
FacebooktwitterpinterestlinkedinmailFacebooktwitterpinterestlinkedinmail