Modliszka serial francuski netflix recenzja kryminalny

Zastanawiałam się nad serialem, jaki obejrzę w następnej kolejności. Zdecydowałam się na Modliszkę, francuski serial kryminalny z seryjną morderczynią pomagającą w śledztwie.

Modliszka

Tytułowa Modliszka (Carole Bouquet) – Jeanne – to seryjna morderczyni, która działała 25 lat temu, a aktualnie przebywa w więzieniu z dożywotnim wyrokiem bez możliwości wcześniejszego wyjścia. Kiedy ma miejsce kilka morderstw identycznych z tymi, dokonanymi przez Modliszkę, policja dostaje wiadomość z ofertą pomocy w schwytaniu naśladowcy. Pod warunkiem, że Modliszka będzie mogła współpracować ze swoim synem…

Wydaje mi się, że kiedyś już chyba podjęłam się oglądania tego serialu, bo pierwszy odcinek miałam zaznaczony jako obejrzany, ale widocznie nie trafiłam wtedy serialem w swój nastrój. Dałam więc jeszcze jedną szansę Modliszce.

Modliszka serial recenzja

W Modliszce cały sezon skupia się tylko na głównym śledztwie, czyli zabójstwach naśladowcy tytułowej morderczyni. 25 lat temu Modliszka karała brutalnych mężów, którzy znęcali się nad swoimi żonami i dziećmi i wykorzystywali je. Zabiła osiem osób.

Obok głównego śledztwa pojawiają się tu także wątki bardziej obyczajowe, nadal mające jednak wiele wspólnego ze sprawą. Główny bohater, syn Modliszki, skutecznie ukrywa, kim jest jego matka. Jego żona zaczyna podejrzewać, że Damien nie mówi jej całej prawdy. Drugim ważnym wątkiem jest relacja matka-syn (a w zasadzie jej brak) głównych bohaterów. Te dodatkowe wątki nie zostały dodane, aby zapełnić fabułę, ale aby dokładniej pokazać profile charakterologiczne postaci.

Gra aktorska była w serialu na bardzo wysokim poziomie. Szczególnie Carole Bouquet (która grała też jedną z dziewczyn Bonda w filmie Tylko dla twoich oczu) doskonale oddała postać seryjnej morderczyni odizolowanej od świata od 25 lat. Kamienna twarz niemal w każdej sytuacji i powściągliwe ruchy.

Rozwiązanie sprawy okazało się niezwykle dobrze utkane. Sprawca krył się na widoku ale do ostatniej chwili nie rozszyfrowałam tej intrygi. Cały finał był bardzo emocjonalny, a wątek kryminalny doskonale zgrał się z obyczajowym.

Modliszka to świetny serial dla koneserów seriali kryminalnych. Wszystko tu współgra, dając wielowarstwowy obraz zbrodni.


Serial Modliszka można obejrzeć na Netflixie.


Oglądałeś Modliszkę

A może polecasz jakiś inny świetny francuski serial?

Podziel się w komentarzu.

FacebooktwitterpinterestlinkedinmailFacebooktwitterpinterestlinkedinmail