Kiedy myślę o moim dzieciństwie, widzę dwie wersje siebie. Jedna to mała, szczerbata wiercipięta biegająca po podwórku, z wiecznie zdartymi kolanami i brudnymi rękami. Druga to nad wyraz spokojna, czyściutka dziewczynka, siedząca w swoim wygodnym fotelu (tym samym, co teraz), czytająca kolejną książkę i zagryzając herbatę czekoladą.
Najlepszym i najczęstszym prezentem na święta, czy urodziny, była właśnie pyszna czekolada i ciekawa książka.

Obecnie najczęściej jem czekoladę do popołudniowej kawy i przed każdym kolokwium. Założę się, że kilka kostek skonsumuję również tuż przed moją obroną.
Uwielbiam dźwięk otwieranego opakowania z czekoladą. Nieistotne, czy to klasyczne opakowanie ze sreberkiem, czy takie z miękkiej folii, które otwiera się jak duży batonik. Muzyka dla moich uszu. Zresztą, widać to na powyższym obrazku.
Nie od dziś wiadomo, że czekolada ma różne pozytywne właściwości. Dla osób, które piją dużo kawy i jedzą dużo czekolady, dobrą wiadomością jest to, że czekolada zawiera w sobie (w zależności od rodzaju) stosunkowo duże ilości magnezu, który kawa wypłukuje z organizmu. Szczególnie duże jej ilości. Niedobór magnezu wiąże się ze skurczami, niewyspaniem i podenerwowaniem. Również z omdleniami, jak się w moim przypadku okazało.
Czekolada sprawi, że będziesz szczęśliwy. Zawiera związki, które zwiększają produkcję hormonów szczęścia. Oczywiście nie należy z tym przesadzać, bo kiedy się przytyje od obżarstwa, wcale się szczęśliwym nie będzie.
Moją ulubioną czekoladą jest taka z dużą zawartością kakao, czyli popularnie gorzka czekolada. Kiedy tylko zobaczyłam, że Terravita wypuściła nową serię czekolad gorzkich z nadzieniem, nie mogłam im oprzeć się i zakupiłam kilka z nich. Szczególnie upodobałam sobie dwa smaki: czekolada 70% cacao z crunchy i owocami oraz czekolada 70% cacao nadziewana wiśniowa.
Powyższe gify zostały wykonane przeze mnie i są moją własnością.
Dla zainteresowanych: jest konkurs, w którym można wygrać ciekawe nagrody. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału. Poniższy baner skieruje Was do strony z zasadami konkursu. Jest jeszcze czas do czwartku, więc spokojnie można wyrobić się przed imprezowym Sylwestrem!
zBLOGowani.pl

FacebooktwitterpinterestlinkedinmailFacebooktwitterpinterestlinkedinmail