Oglądając ostatnio nowy odcinek jednego z moich ulubionych programów internetowych usłyszałam o czymś takim, jak Harlem Shake. Z moich poszukiwań wynika, że jest to jeden z najmłodszych aktualnie memów internetowych, czyli różnych cytatów, obrazków i filmów, które rozprzestrzeniają się po sieci z prędkością światła i robią w niej furorę.

Harlem Shake to krótki filmik, polegający na specyficznym tańcu. Całość w przybliżeniu trwa trzydzieści sekund. W pierwszej połowie widzimy jedną osobę, która najczęściej ma maskę albo kask, tańczącą albo wykonującą niewielkie powtarzające się ruchy. Osoby z otoczenia kompletnie nie zwracają na nią uwagi. Mniej więcej po piętnastu sekundach muzyka się gwałtownie rozpędza i wszystkie osoby zaczynają tańczyć w sposób nieskoordynowany, każda inaczej. Najczęściej są oni przebrani lub częściowo rozebrani.

Lubię wiedzieć o czym mówię, dlatego zawsze sprawdzam takie rzeczy, żeby się przekonać, co o tym myślę. Tak samo było i tym razem i muszę powiedzieć, że jest to jeden z ciekawszych memów. Nie chodzi o samą treść, czy przesłanie, bo piosenka sama w sobie pewnie czegoś takiego nie ma. Myślę, że najlepsza jest w tym inicjatywa, by zrobić coś razem i świetnie się przy tym bawić.

Gdyby ktoś z moich znajomych zaproponował udział w takim filmiku z pewnością bym nie odmówiła. Myślę nawet, że byłaby to przednia zabawa.

 

A co Wy myślicie o tym memie?

Pozdrawiam,

zielonamalpa

FacebooktwitterpinterestlinkedinmailFacebooktwitterpinterestlinkedinmail