Podróż nieślubna Christina Lauren książka recenzja wydawnictwo Poradnia K

Tegoroczny urlop pozostał już tylko bardzo odległym wspomnieniem. Lektury z tego okresu także. Chciałabym jednak napisać kilka słów o książce Podróż nieślubna Christiny Lauren.

Podróż nieślubna – Christina Lauren

Fabuła

Podczas wesela Ami i Dane’a dochodzi do grupowego zatrucia pokarmowego. Objawów nie mają jedynie Olive – siostra bliźniaczka panny młodej, oraz Ethan – brat pana młodego. Ponieważ para młoda nie może z oczywistych względów zdrowotnych polecieć w podróż poślubną, Olive i Ethan lecą w ich zastępstwie, aby wygrana wycieczka nie przepadła. Olive musi udawać swoją siostrę, a Ethan jej męża, aby zmylić pracowników hotelu. Zapomniałam jeszcze wspomnieć, że ta dwójka nie darzy się sympatią… Cóż, czekają ich niezłe perypetie, tym bardziej, że będą musieli udawać szczęśliwych nowożeńców.

Podróż nieślubna Christina Lauren romans książka recenzja

Od razu wiedziałam, że będzie to historia typu z wrogości do miłości, w której nie przepadający za sobą Olive i Ethan stopniowo będą odkrywać, że jednak ich niechęć nie jest uzasadniona. I jedna z pierwszych scen uświadomiła mi, że to będzie romantyczna komedia. W książce było całkiem sporo uroczych momentów, ale także sporo tych zabawnych. A im bliżej końca, tym bardziej jeden z pozornie pobocznych wątków wysuwał się na prowadzenie. Pod koniec nieco ostudził humor w tej książce.

Romansidło w czystej postaci

Nie ma co ukrywać, że romansów nikt nie czyta dla nieprzewidywalnej fabuły. Tutaj także nie ma się co spodziewać wielkich zwrotów akcji, czy wymyślnego zakończenia. Jeśli chodzi o to, co w romansidłach jest najistotniejsze, Podróż nieślubna sprawdza się bardzo dobrze. Była tu świetna chemia między głównymi bohaterami, relacja, która przerodziła się z niechęci w miłość i mnóstwo perypetii wynikających z lokalizacji (Hawaje) i wyborów bohaterów. Książkę też czytało się bardzo szybko, więc dałam rady ją wciągnąć w jeden dzień.

Już po przeczytaniu książki znalazłam informację, że książka ta została napisana przez dwie przyjaciółki Christinę Hobbs i Lauren Billings pod pseudonimem Christina Lauren. I nie jest to także ich pierwsza książka, ale już któraś z kolei. Kilka z nich zostało nawet wydane w Polsce. Raczej nie zdecyduję się na przeczytanie pozostałych książek tego duetu, bo romanse obyczajowe to mimo wszystko nie moje klimaty.


Czytałeś Podróż nieślubną?

Co jest dla ciebie najważniejsze w romansach?

 

Akredytacja 14/05/2020

FacebooktwitterpinterestlinkedinmailFacebooktwitterpinterestlinkedinmail