Okazuje się, że nie tylko systemy operacyjne na komputerach wymagają aktualizacji. Zmiany w kosmosie i w pozycji Ziemi w stosunku do innych obiektów niebieskich (spowodowanych na pewno ociepleniem klimatu) niemalże zmusiły NASA do przeanalizowania kalendarza Znaków Zodiaku.

Dziś rano na Interii znalazłam informację, że NASA planuje zmianę kalendarza astrologicznego, ponieważ w ułożeniu gwiazd na niebie względem Ziemi sporo się zmieniło przez ostatnie dwa tysiące lat (a mniej więcej tak stary jest obecny kalendarz). Jak się okazuje, do 12 znanych wszystkim Znaków trzeba dorzucić jeszcze jeden – zwany Wężownikiem (kojarzy mi się z nożownikiem). Poza tym zakresy dni należących do poszczególnych znaków przesuną się o około miesiąc wprzód. Czyli większości zmieni się Znak Zodiaku (dobrze, że nie wytatuowałam sobie Raka).
Źródło: Interia
Zainspirowana jednym z komentarzy pod artykułem (jak powyżej), postanowiłam sprawdzić, jak bardzo muszę się dopasować do mojego nowego znaku, żeby w pełni pasować do jego opisu.
RAK

Cechy charakteru

Źródło

Raki mogą sprawiać wrażenie bojaźliwych i nieśmiałych. Czasem wręcz zachowują się tak, jakby cały świat stanowił dla nich zagrożenie. Bardzo silnie się przywiązują, zarówno do ludzi, jak i do rzeczy. Zdarza się, że gromadzą przedmioty z pozoru bezużyteczne ze względu na ich wartość sentymentalną i związane z nimi wspomnienia. Raki są niezwykle wrażliwe, także na własnym punkcie. Na urazy i przykrości zwykle reagują wycofaniem się i przeważnie unikają bezpośredniej konfrontacji. Chętnie otaczają się ludźmi, których starają się do siebie przywiązać przez okazywaną pomoc i opiekę, gdyż panicznie boją się opuszczenia.

Główne zalety
Raki mają wielką wyobraźnię i nieomylny instynkt prowadzący je do celu, choć często działają nie wprost. Potrafią wyczuwać myśli innych i reagować na nie. Są zdolne do przeżywania najgłębszych uczuć.

Główne wady
Raki bywają nieśmiałe i lękliwe. Bardzo podatne na zmiane nastrojów, mogą sprawiać wrażenie kapryśnych i nieprzewidywalnych. Problemem może być też brak samodzielności i kurczowe trzymanie się już poznanych, “oswojonych” sytuacji i wyobrażeń.

Kobieta
Jest czuła, romantyczna i delikatna, łatwo pada ofiarą złudzeń. Czasem typ kobiety-dziecka.

Z cechami charakteru mogę się zgodzić, rzeczywiście jestem raczej nieśmiała, a moja pewność siebie została wypracowana na przestrzeni lat. Mimo wszystko wielki świat wciąż mnie przeraża, a konfrontacji staram się unikać, jeśli nie chodzi o coś istotnego. Zawsze chwalono mnie za rozwiniętą wyobraźnię, więc co musi być i w tym punkcie. Z empatią u mnie nie przesadzajmy, bo często nie potrafię wyczuć, co ktoś czuje, a tym bardziej mu współczuć.
Wady, jak to wady, do nich się nie przyznaję (choć w małym stopniu się sprawdzają). A moja kobieca strona według astrologów jest po prostu naiwna. Zgodzę się jedynie z romantyzmem, który i tak pewnie postrzegam nieco inaczej niż reszta świata, a mój chłopak już się o tym przekonał.
BLIŹNIĘTA
Źródło

Cechy charakteru
Główną sferą zainteresowania Bliźniąt jest zbieranie informacji i przekazywanie ich. Są zmienne i elastyczne. Sprytne i błyskotliwe, lubią intelektualne konwersacje i szybko się nudzą, gdy nie otrzymują wystarczającej stymulacji dla swojego umysłu. Umieją się oddzielać emocjonalnie od innych, dzięki czemu są obiektywne, ale mogą być odbierane jako chłodne i zdystansowane. Łatwo zdobywają wiedzę, lecz nie zawsze jest ona głęboka i wyspecjalizowana, gdyż Bliźnięta nie potrafią się dłużej koncentrować na jednym zagadnieniu i szybko zmieniają zainteresowania. 

Główne zalety
Ciekawość Bliźniąt umożliwia im zdobycie wszechstronnej wiedzy. Potrafią być obiektywne i podejmować racjonalne działania, nie zakłócone emocjami. Mają cięte, nieco ironiczne poczucie humoru. 

Główne wady
Łatwo rozpraszają się, wiele rzeczy zaczynają i nie kończą. Mają skłonność do żonglowania faktami bez głębszego zaangażowania emocjonalnego. Wieczne powątpiewanie. Tendencja do racjonalizowania uczuć. 

Kobieta
Jest typem błyskotliwej intelektualistki, oczytanej i ciekawej świata, a jednocześnie nieco chłodnej.

Zgodzę się, że lubię zbierać informacje, mielić, składać i przekazywać. Nie jestem obiektywna, gdyż moje emocje lubią przykrywać resztki mojego obiektywizmu i zastępować go opiniami opartymi o odczucia. Niemożliwość dłuższego skoncentrowania się na czymś to klątwa obecnych czasów. Tyle się dzieje, że nasza uwaga skacze jak po kanałach w telewizji.
Z kobiety delikatnej i uczuciowej zrobili ze mnie chłodną i opanowaną babę. Dzięki NASA! Usunęli mi również wyobraźnię. I jak mam teraz prowadzić bloga? Tak bez wyobraźni?
Z ciepłej kluchy zrobili ze mnie wyrachowaną intelektualistkę.
A co zmieniło się u was? Jakie cechy charakteru musicie porzucić na rzecz nowych Znaków Zodiaku? A może wolicie chiński kalendarz astralny? Tam można być Małpą, jak ja (choć nie astrologiczną). Ciekawe, czy aktualizacja rzeczywiście wypali 🙂
Źródła:

Dziubińska Dominika, NASA zaktualizowała Znaki Zodiaku pierwszy raz od ponad 2000 lat!, INTERIA

Pozdrawiam,
Zielona Małpa
 
Jeśli chcecie wesprzeć mnie moralnie, to zapraszam na stronę bloga na Facebooku. Każde nowe polubienie podnosi mnie na duchu i poprawia samopoczucie!
FacebooktwitterpinterestlinkedinmailFacebooktwitterpinterestlinkedinmail