Dzisiaj kolejna część poradnika dotyczącego RSS. Skupiłam się na moim smartfonie, ponieważ obsługa programu jest bardzo prosta, co pozwoliło mi napisać krótką i dość szybką notkę. Napisanie poradnika o RSS w Google Chrome zajęło mi bite 6 godzin.

Copy of Really Simple Syndication

Na początku przejrzałam opinie i oceny kilku aplikacji w Sklepie Play i po wstępnej analizie wybrałam RSS Reader.

SUBSKRYBOWANIE

Aby dodać kanał jakiegoś bloga do aplikacji należy kliknąć plusik (zaznaczony na zdjęciu).

2015-10-19 18.38.22

Wyświetlą się pola do uzupełnienia.

2015-10-19 18.38.53

W pole URL należy wpisać adres bloga, którego chcemy obserwować (np. zielonamalpa.pl, nie musi być z http://).

W pole Title wpisujemy nazwę, pod jaką chcemy zapisać tego bloga (np. Zielona Małpa).

Możemy też zaznaczyć okienko Refresh only over Wifi, co sprawi, że kanały będą się odświeżać tylko, gdy nasz telefon będzie miał dostęp do sieci bezprzewodowej.

Po zatwierdzeniu pojawi nam się okno, w którym znajdują się wszystkie zasubskrybowane blogi. W tej aplikacji nie ma możliwości obserwowania samych komentarzy.

ODCZYTYWANIE NOWEGO WPISU

Kiedy pojawi się nowy wpis na blogu, a nasz telefon będzie miał dostęp do sieci, na górnym pasku wyświetli się ikonka programu.

2015-10-19 18.37.54Po otworzeniu aplikacji pojawi się okno, w którym znajdują się wszystkie zasubskrybowane blogi. Blogi z nowymi wpisami zaznaczone będą jako jaśniejsze (biała czcionka).

2015-10-19 18.39.34

Po kliknięciu w wybrany blog wyświetlają się ostatnie wpisy, nowe są napisane białą czcionką, stare szarą.

2015-10-22 21.16.35

To byłoby na tyle. Można się jeszcze pobawić ustawieniami, ale uważam, że w aplikacji mobilnej nie ma co się męczyć z dopieszczaniem szczegółów, jeżeli wszystko z góry działa dobrze.

Mam nadzieję, że pomogłam komuś tym poradnikiem.

W weekend można oczekiwać następnego, jeszcze zostały 3: Mozilla Firefox (strasznie ciężko jest mi coś opracować, bo ciężko znaleźć dobrą wtyczkę), Opera i samodzielny program. Czuję, że to będą długie wpisy, postaram się jednak ograniczyć do podstawowych funkcji.

Pozdrawiam,

Zielona Małpa

FacebooktwitterpinterestlinkedinmailFacebooktwitterpinterestlinkedinmail